Towarzystwo Upiększania Miasta w Gliwicach
Wersja z dnia 18:12, 9 lis 2025 autorstwa Piotr Frączak (dyskusja | edycje)
Gleiwitzer Verschönerungsverein, Verschönerungsverein für Gleiwitz
"Radny miasta i członek Towarzystwa Upiększania Miasta – Juretzko odkrył, przeglądając księgi wieczyste, że obszar zielony należy do miasta, dzięki czemu zdecydowano się stworzyć tu bez dodatkowych kosztów nowe miejsce wypoczynkowo – rekreacyjne (...) Podczas prac rozplanowano alejki, oczyszczono stawy, a nad nimi wybudowano drewniane mosty. Park Szwajcaria został oddany mieszkańcom w 1924 roku".
https://web.archive.org/web/20131007051029/http://www.gliwiczanie.pl/Reportaz/Szwajcaria/Szwajcaria/