Resursa w Suwałkach
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Początki Resursy Obywatelskiej w Suwałkach, czyli klubu obywatelskiego sięgają ponoć 1833 roku. W 1856 r. opracowano statut, wybrano komitet, rozpoczęto działalność. Przerwaną w 1862 r. działalność wznowiła po 1905 roku.
W 1913 przeniosła się do wzniesionego przez Towarzystwo Oszczędnościowo-Pożyczkowe ze składek społecznych budynku gdzie działała obok innych instytucji.