PO jest za

Z MediWiki
Wersja z dnia 12:50, 10 lut 2022 autorstwa Piotr Frączak (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Poza Rządem Salon24 wpis z 27.05.2009 napisałem Albo bojkot, albo Samoobrona, czyli dylemat polskich NGO i okazało się, że i owszem nie tylko Samoobrona. Oto...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poza Rządem Salon24 wpis z 27.05.2009

napisałem Albo bojkot, albo Samoobrona, czyli dylemat polskich NGO i okazało się, że i owszem nie tylko Samoobrona. Oto Platforma Obywatelska też jest za społeczeństwem obywatelskim :-) tyle że odpowiedź wysłała pocztą....

Na razie na szybko tylko odpowiedź:

Szanowni Państwo,

okres kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, to dobry czas, by organizacje pozarządowe wspólnie z krajowymi i europejskimi partiami politycznymi podkreślały znaczenie społeczeństwa obywatelskiego. Ważne jest także to, by reprezentujący nas w Europarlamencie politycy nie zapomnieli o swoich obietnicach po wyborach.

Platforma Obywatelska, jako członek Europejskiej Partii Ludowej, chce wzmocnić dialog obywatelski. Przede wszystkim poprzez wypracowanie wspólnie z organizacjami pozarządowymi koncepcji stałej współpracy trzeciego sektora z instytucjami Unii Europejskiej.

Rząd szeroko wdraża te idee w życie, świadczą o tym chociażby działania Ministra - członka Rządu Michała Boniego oraz poszczególnych wojewodów.

Eurodeputowani Platformy Obywatelskiej na co dzień starają się wspierać działania na rzecz polepszenia partnerstwa, opisanego w manifeście. Udział organizacji pozarządowych w procesie decyzyjnym na poziomie wspólnotowym jest oczywistą kontynuacją działań podejmowanych przez nasz Rząd.

Rok 2011 powinien być ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. W ostatnich dwóch latach spada ilość wolontariuszy, których praca na rzecz społeczeństwa jest bardzo ważna. W tym czasie powinno się szeroko promować idee wolontariatu i zachęcać coraz szerszą grupę ludzi do bezinteresownej pracy na rzecz innych.

Niezwykle cennym pomysłem jest stworzenie definicji Stowarzyszenia Europejskiego. Proponowalibyśmy jednak poszerzyć ten pomysł o stworzenie definicji europejskiej organizacji pozarządowej. Umożliwiłoby to działanie wszelkich podmiotów trzeciego sektora w całej zjednoczonej Europie.

Rekomendacje proponowane przez sygnatariuszy manifestu wydają się pokazywać kierunek, w jakim powinny iść rozwiązania w Unii Europejskiej. Wiele szczegółów wymaga jednak dalszych prac. Przyszli posłowie z Platformy Obywatelskiej będą dążyć do jak najszerszego dialogu społecznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

z poważaniem

Andrzej Halicki

Szef Sztabu Wyborczego

Regionu Mazowieckiego PO RP