Wanda Herse: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 16: | Linia 16: | ||
Od 1922 r. prezesowała Warszawskiemu Stowarzyszeniu Spożywców. | Od 1922 r. prezesowała Warszawskiemu Stowarzyszeniu Spożywców. | ||
| + | |||
| + | |||
| + | == notatki== | ||
Wersja z 23:14, 25 lis 2022
Wanda Hersówna 1885-1954
1904 została przyjęta do Towarzystwa Fotograficznego Warszawskiego. Była później jego sekretarką.
1910 r. została pierwszą przewodniczącą Sekcji Miłośników Gór Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Kierowała nią do 1912 r.
1911 Założyła i była pierwszą prezeską Warszawskiego Klubu Wioślarek.
W czasie I wojny światowej zorganizowała pociąg sanitarny i kierowała nim. Odegrała ważną rolę w działalności społecznej w Warszawie (zob. Sekcja kobieca Komitetu Obywatelskiego)
Po pierwszej wojnie światowej była dyrektorką zarządzającą Towarzystwa Pomocy Szkolnych „Urania”.
Od 1922 r. prezesowała Warszawskiemu Stowarzyszeniu Spożywców.